Göcek Yat Tatili

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Göcek, Nisan ayında başlayıp Ekim ayında son bulan sezon boyunca hem doğal güzellikleri hem bakir koyları ile mavi yolculuk severlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer almaktadır. Özellikle Eylül ve Ekim aylarında yaz bitimi ve sonbaharın başlangıcı ile farklı bir atmosfere bürünen Göcek, Türkiye’nin cennet koylarını içerisinde barındıran bölgelerden biridir. Mavi tur tatilinizin Göcek durağında doğa ile başbaşa kalabileceğiniz koyları sizler için bir araya getirdik.

Kleopatra Koy

Kleopatra Koyu tertemiz denizi, müthiş doğası ve tarihi güzellikleri ile her zaman mavi tur teknelerinin uğrak koyları arasında yer almaktadır. Koy, içerisinde bulunan Kleopatra Hamamı ile ün kazanmıştır. Hamamın kalıntıları arasından çıkan sıcak su kaynağının Kleopatra’nın güzelliğinin kaynağı olduğu ve bu suyun cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Berrak bir denize sahip olan bu koyda şnorkelle dalış yaparak su altında birbirinden renkli balıkları ve diğer canlı türlerini görebilirsiniz. Göcek mavi yolculuğu esnasında doğal güzellikleri ve arkeolojik kalıntılarıyla ünlü olan bu muhteşem koyu rotanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Ekincik Koyu

Ekincik Koyu, mavi tur teknelerinin uğrak noktaları arasında yer alan bir diğer koydur. Köyceğiz’in 40 kilometre güneybatısında yer alan koy, zeytin ve çam ağaçlarının turkuaz renkteki denize uyumu ile ünlü hale gelmiştir. Doğal bir liman olan Ekincik Koyu’na sezon boyunca günde ortalama 50 – 60 tekne demirlemektedir. Dilerseniz karaya çıkarak restoranlarda Akdeniz mutfağına ait muhteşem yemekleri deneyimleyebilirsiniz. Mavi yolculuk tatili esnasında teknelerin geceleme yaptıkları bu koy iri kumlu plajı, denizi ve muhteşem doğası ile ünlüdür. Tekne ile tatil tutkunlarının mutlaka tercih ettiği rotalardan biri olan Göcek bakir doğası, berrak denizi ve arkeolojik kalıntıları ile görülmeye değerdir. Bu yaz mavi tur tatili planınız var ise Göcek tekne kiralama seçeneği ile bu adaları gezebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Sarsala Koyu

Göcek’in en şirin ve doğal koylarından birisi olan Sarsala, Dalaman merkeze yaklaşık 15 kilometre mesafede yer almaktadır. Zümrüt yeşili ormanlarla çevrili bu doğa harikası koyun berrak sularında deniz kaplumbağaları ve balıklarla birlikte yüzebilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Dalgasız, sığ ve sıcacık deniziyle aileler için oldukça uygun olan Sarsala, görkemli plajının yanı sıra su sporu imkanlarıyla da ziyaretçileri çekmektedir.

Yassıca Adalar

Fethiye Körfezi’nin simgesi haline gelen Yassıca Adaları irili ufaklı birçok adadan oluşmaktadır. Doğal güzellikleri ve denizi ile bu adalar mavi tur severlerin uğrak koyları arasında yer almaktadır. Uç kısmında doğal bir havuz bulunması sebebiyle dünya çapında ün kazanan Yassıca Adaları’nın bir kısmını 40 dakikalık yüzme turu ile gezebilmeniz mümkündür. Mavi ve yeşilin birleştiği eşsiz güzellikteki adalardan oluşan Yassıcalar, mavi yolculuğunuz esnasında rotanıza eklemeniz gereken yerlerden biridir.

Akvaryum Koyu

Ülkemizin her köşesi cennet, her bir bölgesi ayrı güzellikte. Ancak özellikle sahil kıyılarımız masmavi bir peri masalı sunuyor. Akdeniz’in incisi Antalya ve Mersin, Ege’nin uçsuz bucaksız doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Muğla, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin baş tacı oluyor.

Gün boyu turkuaz sularda yüzmek, tekne turlarıyla bakir koyları keşfetmek bu coğrafyada yapılacak en güzel aktivitelerden. Hele bir de Göcek koyları var ki, mavi yolculuğun, dingin ve sakin bir hayatın öncülüğünü yapıyor. Birbirinden güzel bu koylar içinden bugünkü yazımızda sizler için Akvaryum Koyu’nu seçtik. Hadi gelin, bu harika koya yakından bakalım